• AKTUALNOŚCI
 • GALERIA
 • KONTAKT
 • I turnus 'Wakacji w Kielnarowej 2014'

  W dniach 14 – 18.07.2014 r. odbył się I turnus „Wakacji w Kielnarowej 2014”. Wzięło w nim udział sześciu uczestników, w wieku od 10 do 16 lat. Każdy z nich prezentował umiejętności jeździeckie na poziomie średniozaawansowanym, tj. poruszał się pewnie w trzech podstawowych chodach (stęp, kłus, galop) oraz pokonywał przeszkody do wysokości 80 cm. 

   

   

  Podczas turnusu uczestnicy przygotowywali się do wyjazdu na zawody, które odbyły się w dniach 19 – 20. 07. 2014 r. w Jeździeckim Klubie Sportowym „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim. 

   

   

   

   

  W ramach zajęć z jazd konnych przewidziane były dwa treningi w ciągu dnia. Każdy z treningów został starannie zaplanowany. Uczestnicy obozu zapoznali się z jazdą w szeregach gimnastycznych oraz szeregach na 1, 2 oraz 3 foule. Trening obejmował również skoki przez przeszkody wysokie, czyli stacjonaty, wysoko – szerokie, czyli oksery, dublebarre, triplebarre oraz wachlarz, jak również przeszkody szerokie – rów z wodą oraz skoki ze zmianą nogi. Uczestnicy obozu pokonywali również tzw. linie, czyli ciągi przeszkód ułożone w odległości 4, 5 oraz 6 fouli oraz pokonywali pierwsze niewysokie parkury. Popołudniowa jazda była jazdą na oklep, czyli bez siodeł. W ostatni dzień obozu przeprowadzono trening ujeżdżeniowy poprawiający wyczucie jeździeckie oraz sposób powodowania koniem. Cały obóz zakończony został grupowym wyjazdem w teren. 

   

  Oprócz zajęć praktycznych z jazdy konnej, podczas trwania obozu zostały przeprowadzane zajęcia teoretyczne w formie wykładów oraz prezentacji multimedialnych. Tematy poruszane podczas wykładów to: historia konia i jazdy konnej, budowa konia, sposób hodowli, opieki, budowa sprzętu jeździeckiego, ogólne zasady sportów konnych takich jak: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, powożenie, woltyżerka, reining, rajdy długodystansowe oraz zasady jakie panują podczas wyjazdy na zawody jeździeckie, czyli ubiór konia i jeźdźca, zachowanie, przepisy i regulamin, który obowiązuje na takich zawodach.  

   

   

   

   

  Dodatkową formą spędzania czasu na obozie były zajęcia w stajni. Podczas tych zajęć młodzież nauczyła się jak należy pielęgnować konie poprzez kąpiel oraz zaplatanie grzywy i ogona, jak poprawnie lonżować konie oraz w jaki sposób można pracować z końmi z ziemi, czyli tzw. „zabawy z końmi”. W ramach zajęć dodatkowych przeprowadzono również seans filmowy, na którym obejrzano film pt. „Wielka gonitwa” oraz rozegrano turniej siatkówki plażowej. 

   

  Dla wszystkich uczestników turnusu został zapewniony ciepły posiłek w „Tabernie pod Sosnami”. Obóz zakończono ogniskiem, wspólnym pieczeniem kiełbasek, chleba oraz pianek.

   

  Po zakończonym obozie czworo z uczestników wyjechało na zawody zorganizowane w Jeździeckim Klubie Sportowym „Pogórze” w Gliniku Zaborowskim. Największym sukcesem okazało się III miejsce w konkursie klasy LL jednej z naszych zawodniczek – Elizy Werner na Elhiorze. Wszystkie przejazdy naszych zawodników zaliczono do udanych. Pomimo nielicznych zrzutek wszyscy debiutanci wrócili z zawodów zadowoleni i uśmiechnięci. 

   

  Zapraszamy do oglądania pełnej galerii zdjęć z 'I Turnus Wakacji w Kielnarowej' <<ZOBACZ>>

  © Centrum Zooterapi WSIiZ. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Tel. 0 17 8661 341, fax. 0 17 8661 344, Kielnarowa 386A