• AKTUALNOŚCI
 • GALERIA
 • KONTAKT
 • Piknik edukacyjny 'Zielone lekcje za miastem. Poznaj alpakę i jej przyjaciół'

  „Zielone lekcje za miastem. Poznaj alpakę i jej przyjaciół” – to temat pikniku edukacyjnego, który odbył się 12 czerwca 2014 roku w Centrum Zooterapii WSIiZ. Wydarzenie skierowane było do grup zorganizowanych oraz do rodzin z dziećmi.

   
  Piknik edukacyjny był doskonałą okazją, aby poznać zwierzęta zamieszkujące Centrum Zooterapii, w szczególności egzotyczne alpaki. Te sympatyczne zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej na stałe wpisały się już w krajobraz Kielnarowej, zyskując sympatię zarówno mieszkańców jak również odwiedzających Centrum gości i pacjentów korzystających z alpakoterpaii. Największą radość maluchów wzbudziła Walkiria, najmłodsza, bo urodzona w maju 2014 roku, alpaka. Uczestnicy pikniku mieli okazję poznać każdą z ponad 40 alpak w naszym stadzie. 
   
   
   
  Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak konie, psy, koty i aplaki mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie oraz pomagać osobą niepełnosprawnym w rehabilitacji.
   
  Podczas pikniku odbył się także konkurs plastyczny, którego motywem przewodnim były oczywiście alpaki. Dzieci z zamiłowaniem malowały i rysowały te egzotyczne zwierzaki, nie tylko na papierze. Zamalowały też swoje ubrania, a nawet twarze. 
   
   
  Na uczestników czekały również liczne warsztaty: kulinarne, taneczne, sportowe, a nawet kosmetyczne. Licznym grom i zabawom integracyjnym z nagrodami towarzyszyła muzyka na żywo. 
   
  Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się nasze minizoo, w którym można zobaczyć między innymi świnki wietnamskie, kozy, owce, kuce szetlandzkie oraz osła.
   
  Dla wszystkich, którzy nie mogli pojawić się 12 czerwca w Kielnarowej mamy dobrą wiadomość. Minizoo, w tym alpaki i konie, można zobaczyć także w innych terminach. 
   
  https://www.youtube.com/watch?v=GdMGYFqdgQY
  https://www.youtube.com/watch?v=64eqCXFa4QA
   
  Zapraszamy do oglądania pełnej galerii zdjęć z pikniku! >> ZOBACZ<<

   

  © Centrum Zooterapi WSIiZ. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Tel. 0 17 8661 341, fax. 0 17 8661 344, Kielnarowa 386A